Reference

Pečené čaje

S panem Hudečkem jsem spolupracovala na tvorbě popisů jednotlivých příchutí pečených čajů. Jednalo se o kreativní texty, které měly zákazníkům ukázat jedinečnost každé příchutě tak, aby na ni dostali chuť. Jako základ jsem měla balík faktických údajů.

Vychutnejte si nostalgii v každém doušku původní receptury.

Tajemství této kombinace se skrývá ve správném poměru jednotlivých přísad. Kvůli zachování původní receptury je čaj doplněn o kousky jahod, červeného rybízu, malin a na závěr jemně zvýrazněn skořicí, která vás uvede do příjemné atmosféry klidného dne. Doporučujeme pít, když si chcete zavzpomínat na staré dobré časy.

Box of nature

Paní Lenka mi byla již od počátku velmi sympatická. Své podnikání dělá smysluplně a s velkým zanícením. Vytvořit pro ni slogan šlo skoro samo. Po telefonním rozhovoru a načtení informací o jejím podnikání jsem vytvořila několik návrhů, z kterých jsme společně vybraly ten nejlepší.

Návrh na slogan

  1. 8 důvodů pro zdraví
  2. Vaše radost pro tělo i duši
  3. Vaše pravidelná dodávka zdraví
  4. Inspirace a radost z přírody – vybraná varianta

Febe

S panem Martinem jsme se původně domlouvali na jednoduché stylistické úpravě textů, která by obnášela přehlednost s jednoduchým pochopením technického obsahu. Velkou roli zde hrál i čas, kterého nebylo moc a komunikace proto musela být svižná. Nakonec jsme texty z původního zadání změnili razantním způsobem, podle přání klienta, který chtěl živý a čtivý text s příběhem.

Původní text

Jsme společnost, která se již od roku 2000 specializuje na dodávky hutních materiálů v oblastech energetiky, chemického průmyslu, petrochemie, strojírenství a stavebnictví. Mezi hlavní komodity patří trubky, plechy, dlouhé výrobky, výkovky, dále potrubní systémy včetně příslušenství.

Strategií firmy je komplexní řešení projektu kdekoli na světě, včetně technické konzultace k zajištění nejvhodnějšího řešení. Díky vysoké odbornosti jednotlivých oddělení dokážeme efektivně uspokojit individuální požadavky každého zákazníka.

Dodáváme materiály od běžně uhlíkových ocelí přes nízko-, středně a vysokolegované, až po korozivzdorné oceli. Veškeré materiály podléhají přísným kontrolám podle národních norem, případně podle speciálních požadavků zákazníka.

Navrhovaná úprava

Myslíme dál, než ostatní…

Jsme zkušená společnost, která svůj život zasvětila hutním materiálům od energetiky po stavebnictví. Díky stálé píli a vytrvalosti dokážeme uspokojit nároky každého zákazníka kdekoli na světě.

Naše výrobky 100% splňují nejnáročnější normy a speciální požadavky zákazníků. Hlavním důvodem tohoto výsledu je stálá podpora a důvěra ve své zaměstnance.

Hlavní komodity: trubky, plechy, dlouhé výrobky, výkovky a potrubní systémy.

Finální verze

„Vaši specialisté, odborníci a profesionálové na správném místě.“

Jsme moderní firma, která živě reaguje na aktuální trendy a je stále otevřená novým výzvám. Na obchodním trhu fungujeme již od roku 2000. Díky letitým zkušenostem umíme zajistit kompletní projekty stejně jako běžné každodenní dodávky s nejvyšší kvalitou.

Naše výrobky 100% splňují nejnáročnější normy a speciální požadavky zákazníků.

Hlavní komodity: trubky, plechy, dlouhé výrobky, výkovky a potrubní systémy.

Pedro

Se společností The Candy Plus Sweet Factory s.r.o vždy ráda spolupracuji. Konkrétně s paní Barborou Krátkou, která je velmi příjemná a dokáže skvěle vystihnout charakter daného produktu. V níže uvedené ukázce si můžete přečíst kousek kreativní tvorby pro děti. Zadání spočívalo ve vytvoření pohádkového příběhu se známou postavičkou Pedra a zvířátka (v tomto konkrétním případě zebry).

Proč má zebra pruhy?

Na safari bylo jako každý den velké horko. Nepršelo už několik dní a Pedro měl obrovskou žízeň. Hledal proto jezírko s vodou, kde by se mohl napít. Cestoval přes den, občas i v noci, a když už si myslel, že padne únavou, objevil krásné oplocené jezírko s pitnou vodou.

Pedro ale nebyl sám, kdo jezírko našel. Kolem se procházeli sloni a žirafy, ale Pedrovi se nejvíc zalíbila zebra. Nemohl odtrhnout oči od jejich pruhů. Zvědavost mu nedala, přišel k ní a zeptal se: „Zebro, proč máš na sobě ty pruhy?“ Zebra se k němu nesměle naklonila a povídá: „Chlapče to je ale příběh, ke kterému si musíš najít klidné místo a pečlivě nastražit ouška.“ Jak zebra řekla, Pedro udělal. Našel si ve stínu pohodlný důlek, do kterého se posadil a s nastraženými oušky čekal, co mu zebra začne vyprávět.

„Připadá mi to jako dnes,“ řekla zebra, když si lehala k Pedrovi do stínu, „slunce pálilo a já měla obrovskou žízeň. Rozhodla jsem se proto najít jezírko, u kterého bych se mohla pořádně napít.“

„První jsem šla po vyšlapaných cestičkách, ale žádnou vodu jsem nenašla. Šla jsem proto dál, až jsem se dostala do krajin, které jsem nikdy dřív nenavštívila. Kopýtka už jsem měla v jednom ohni, ale po vodě ani vidu ani slechu. Až jednoho dne, když už jsem si myslela, že vodu nenajdu, jsem v dálce uviděla poblikávat třpytivé světýlko.“ Já vím, já vím! Bylo to světýlko od lampy, která tě dovedla do vesnice, kde ses mohla napít!“ vykřikl Pedro, až se zebra polekala. „Ale kdepak, žádná lampa. Poslouchej dál a uvidíš, co se stalo.“

„Když jsem přišla blíž, zjistila jsem, že to třpytivé světýlko je ve skutečnosti krásné jezírko. Samou radostí jsem začala hopskat a stříhat ušima. Když jsem se uklidnila, zjistila jsem, že mám velkou žízeň a šla jsem se napít. Bylo skoro poledne a s plným bříškem jsem začala být unavená. Opřela jsem se proto o plot, který tam stál, a usnula jsem.“

„Když jsem se probudila, sluníčko právě hlásilo nový den a k jezírku začali přicházet zvířátka. Sloni zvedali choboty a stříkali z nich vodu kolem sebe, žirafy si počítaly tečky na svém kožíšku, tygři si brousili v ústraní drápky a já spokojeně vrtěla ocáskem.“ „No, ale kdy se už konečně dozvím, proč máš na sobě ty pruhy, zebro?“ dožadoval se Pedro pozornosti. „Buď trpělivý a za chviličku se to dozvíš,“ řekla zebra a pokračovala v povídání.

„Náhle si mě všimlo jedno slůně, přišlo ke mně a řeklo mi, že mám na sobě pruhy. A ano! Byly tam! První jsem se lekla a nevěděla jsem, co se stalo. Ale pak jsem si vzpomněla na plot, o který jsem se při spánku opírala. No jo, vždyť ten plot byl čerstvě natřený a barva se mi obtiskla na kožíšek!“

„A to je důvod, proč mám na sobě pruhy, milý Pedro.“ Chlapec se na ni chvíli ještě chvíli koukal, pak poděkoval za příběh a společně se vydali k jezírku, aby zahnali žízeň.

Papírnictví Duha

S paní Hanačíkovou spolupracuji již přes půl roku, kde společně pečujeme o její webové stránky (www.papirnictviduha.cz), facebook a začínající blog.
Níže uvedený text je zaměřen na její profil jako majitelky Papírnictví Duha, který vznikl z osobního interview.

Zuzana Hanačíková

„Již řadu let se řídím pravidlem, že nic není nemožné. Proto jsem si dala za cíl vytvořit unikátní prostředí, kde si každý zákazník najde přesně to, po čem touží.“

O nás

Odmalička jsem ráda vyráběla a tvořila hezké věci. Záliba v detailech a originalitě mě dovedla až k vystudování dámského krejčovství. S měnícím se trhem jsem krejčovství nakonec opustila a rozhodla jsem se začít s podnikáním v oblasti hraček a papírnictví.

V té době jsem však neměla tolik prostoru k tomu, abych mohla vyjádřit svůj záměr odlišovat se od ostatních. Vše se naštěstí změnilo před dvěma roky s rekonstrukcí celého prostředí. Velká prosklená okna a hezký prostor doslova volaly po realizaci mého snu a Papírnictví Duha se začalo pomalými kroky měnit k nepoznání.

Dala jsem si za cíl prosazovat kvalitní produkty, které budou lidem dělat radost a splní jejich očekávání. Z toho důvodu v Papírnictví Duha najdete značky typu Canson a Pébeo, které jsou cenově příjemné a zážitek z jejich užívání je diametrálně odlišný od klasických štětců a papírů. Zároveň u nás najdete i nejširší papírenský sortiment v Ostravě.

Snaha odlišit se od běžných papírnictví však neskončila pouze u kvalitního sortimentu, ale přenesla se přirozeně na mé zaměstnance. Holky mají mou plnou důvěru, jsou ochotné, pozitivní, rády poradí a hlavně perfektně rozumí prodávanému zboží, takže se nemusíte stydět se na cokoliv zeptat.

Kontakty

Lilian Prášková
lilian.praskova@gmail.com
730 187 187